LAKTAČNÍ PORADNA

Je určena pro všechny maminky, které potřebují poradenství při kojení.

V případě akutně vzniklých potíží při kojení mi můžete zavolat každý den, včetně víkendu, v čase od 8 - 20 hodin.

KONTAKT: + 420 776 554 575

Poradím Vám po telefonu, můžete mě navštívit v mém centru na Kvítkové ve Zlíně nebo v období šestinedělí za Vámi přijedu domů.

Prosím maminky, když se domlouváme na návštěvu a poradenství ohledně kojení, abychom to časově naladily na čas kojení Vašeho miminka. Vím, že je to někdy obtížné, ale jen tak mohu nejlépe pomoci.


Pomoc laktační poradkyně:

  • zhodnotím přiložení Vašeho miminka a probereme průběh kojení
  • naučím Vás poznat, kdy miminko efektivně saje z prsu mateřské mléko
  • vysvětlím Vám, jak kojit, aby to bylo pro maminku pohodlné a kojící poloha byla správná
  • vysvětlím Vám, co je důležité dodržovat pro úspěšné pokračování v kojení
  • pomohu Vám, aby jste z kojení měla opravdu radost a byla na sebe hrdá
  • řeknu Vám, proč je kojení pro Vaše miminko tolik důležité
  • přijedu za Vámi a pomohu Vám vyřešit Váše trápení přímo v pohodlí Vašeho domova
  • přípravím Vás na kojení již v těhotenství!!!


Potíže při kojení...

V průběhu kojení se kojící maminka může setkat s různými příhodami. Kojení se neustále vyvíjí a je důležité citlivě sledovat potřeby děťátka i vlastního těla.

Kojení není automatické, je to dovednost, téměř umění, které může přinášet velkou radost a uspokojení, ale také dokáže pěkně potrápit... Na začátku se jej musí správně naučit maminka i děťátko.

Pokud se stane, že se při kojení setkáte s některým z problémů, je to normální, neváhejte a kontaktujte porodní asistentku nebo laktační poradkyni z Vašeho okolí. Je důležité řešit problémy již v jejich počátku, ušetříte si trápení a síly. Někdy stačí jen malinko a vše se vrátí do stavu pohody a radosti pro Vás i Vaše miminko.

...a ještě pár slov::))

Období šestinedělí s nástupem kojení je velmi náročné a každá maminka a miminko potřebují cítit podporu a pomoc. Někdy prostě nejde popsat při telefonické konzultaci všechny souvislosti a potíže, které nastaly při kojení. Každá maminka a její miminko je individuální a všechny rady, aby byly opravdu dobře účinné, musí být přesné a velmi konkrétní. Na základě dlouholetých zkušeností mohu doporučit, jako nejlepší cestu při řešení potíží s kojením, osobní kontakt a individuální přístup.

Telefonické konzultace kojení

Telefonické konzultace při kojení poskytuji zdarma, max. délka hovoru je cca 15 minut.

V případě potřeby delší konzultace a poradenství s kojením je lepší volit osobní kontakt. Při akutních potížích mi můžete zavolat každý den, včetně víkendu, v čase od 8 - 20 hodin.

Děkuji za pochopení,

Vaše porodní asistenkta Lenka

Kontaktní formulář

Femina centrum Zlín