Ve své praxi podporuji ženy na cestě zdravým těhotenstvím, jemným porodem a láskyplným vstupem do mateřství.

Jsem registrovaná porodní asistentka a pečuji o ženy zejména v komunitním prostředí. Ve své praxi podporuji ženy na cestě zdravým těhotenstvím, jemným porodem a láskyplným vstupem do mateřství.

Žiji ve Zlíně, jsem vdaná a mám dvě děti. Velkou inspiraci čerpám z krásných porodů mých dětí a žen, které jsem měla možnost porodem profesně doprovázet.

Své profesi se věnuji již od roku 2003. Mám pracovní zkušenosti na gynekologicko-porodnickém oddělení v KNTB ve Zlíně, ve FN v Olomouci, v privátní ambulanci a na Klinice reprodukční medicíny ve Zlíně, rovněž souběžně provozuji vlastní klinickou praxi ve Zlíně. Od roku 2006 vlastním Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru porodní asistentka, vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR. Od roku 2020 se podílím na výuce studentek porodní asistence na UTB ve Zlíně.

Jako lektorka předporodní přípravy připravuji nastávající rodiče k porodu. Vedu těhotenskou poradnu a cvičení, doprovázím ženy k porodu, navštěvuji maminky po porodu v domácím prostředí, předávám informace ohledně kojení a péče o miminko. Jsem instrukturka správné manipulace s miminkem a psychomotorického vývoje s akreditací MŠMT ČR a certifikovaná instruktorka masáže dětí a kojenců. Práce porodní asistentky mě velmi baví a naplňuje.

Mým cílem je poskytovat odbornou péči porodní asistentky maximálně profesionálně a s citlivým přístupem ke všem ženám a jejich dětem. Jsem zastánkyní přirozeného porodu, věřím ve schopnost ženy porodit, kojit a s láskou opečovat své dítě. Svoji profesi nevnímám jen jako svou práci, ale zároveň jako své poslání. Stále se vzdělávám a vyhledávám aktuální informace, navštěvuji semináře a odborné kurzy k prohloubení svých znalostí a dovedností.

Velmi ráda se podělím o cenné rady a zkušenosti, získané nejen na základě svého odborného vzdělání. Je mi ctí a potěšením pracovat se ženami v tomto krásném a zároveň někdy tolik náročném období.

Těším se na Vás!

Lenka

Femina centrum Zlín