Bc. Lenka Vrlová, DiS.

Ve své praxi podporuji ženy na cestě zdravým těhotenstvím, jemným porodem a láskyplným vstupem do mateřství.

Jsem registrovaná porodní asistentka, laktační poradkyně a průvodkyně těhotentstvím a mateřstvím. Poskytuji služby privátní porodní asistentky v komunitním prostředí ženy.

Žiji ve Zlíně, jsem vdaná a mám dvě báječné děti. Velkou inspiraci čerpám z krásných porodů mých dětí a žen, které jsem měla možnost při porodu doprovázet.

Pomáhám ženám na cestě těhotenství, porodu a mateřství, aby měly možnost dosáhout svých přání a plánů, ve které věří, v radosti a ve zdraví.

Své profesi se věnuji již od roku 2003. Mám pracovní zkušenosti na gynekologicko-porodnickém oddělení v KNTB ve Zlíně, ve FN v Olomouci, v privátní ambulanci a na Klinice reprodukční medicíny ve Zlíně. Od roku 2006 vlastním Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru porodní asistentka, vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Jako lektorka předporodní přípravy připravuji nastávající rodiče k porodu. Vedu těhotenskou poradnu a cvičení, doprovázím ženy k porodu, navštěvuji maminky po porodu v domácím prostředí, předávám informace ohledně kojení a péče o miminko. Jsem instrukturka správné manipulace s miminkem a psychomotorického vývoje s akreditací MŠMT ČR a certifikovaná instruktorka masáže dětí a kojenců. Práce porodní asistentky mě velmi baví a naplňuje.

Mým cílem je poskytovat odbornou péči porodní asistentky maximálně profesionálně a s citlivým přístupem ke všem ženám a jejich dětem.

Jsem zastánkyní přirozeného porodu, věřím ve schopnost ženy porodit, kojit a s láskou opečovat své dítě. Nepodporuji rutinní zásahy, uznávám péči založenou na důkazech a doporučeních Světové zdravotnické organizace. Svoji profesi porodní asistentky nevnímám jen jako svou práci, ale zároveň jako své poslání. Čím déle pracuji, tím více svoji práci miluji, celým svým srdcem a vím, že jsem na správném místě. Stále se vzdělávám a vyhledávám aktuální informace, navštěvuji semináře a odborné kurzy k prohloubení si svých znalostí a dovedností. V roce 2019 jsem dospěla k zásadnímu rozhodnutí a naplno se věnuji ženám a rodinám jako komunitní porodní asistentka.

Proč jsem se rozhodla jít cestou privátní porodní asistentky?

Mnoho let jsem pracovala současně v nemocnici i privátně. Často jsem musela práci přizpůsobovat omezeným časovým možnostem. Kolikrát jsem z práce spěchala, abych stihla schůzku s klientkou, poporodní návštěvu nebo kurz. Doprovod k porodu mých klientek byl hlavně šťastnou souhrou náhod... Postupně mě tato situace začala trápit. Chtěla jsem pro své klientky více času, abych jim mohla nabídnout mnohem více.

Toto období a zkušenosti daly úplně přirozeně vzniknout podobě služeb, které nyní poskytuji formou komunitní péče porodní asistentky.

Jsem privátní porodní asistentkou, pečuji o ženy v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí podle jejich individuálních potřeb.

Můžete být se mnou ve spojení telefonem, emailem nebo osobně kdykoliv mě potřebujete. Jsem mobilní a pracuji odkudkoliv. Jsem moderní porodní asistentka, vyhledávám nové informace, zkušenosti a otevřeně se učím novým dovednostem. Při práci ráda používám aromaterapii, homeopatii, byliny a šátek Rebozo.

Můžete mě navštívit v útulném prostředí přímo v centru města Zlína nebo za Vámi přijedu domů.

Velmi ráda se podělím o cenné rady a zkušenosti, získané nejen na základě svého odborného vzdělání. Je mi ctí a potěšením pracovat se ženami v tomto krásném a zároveň někdy tolik náročném období.

Těším se na Vás!

Lenka

Femina centrum Zlín